Mezoterapia igłowa to jeden z częściej wybieranych przez kobiety zabiegów w salonach kosmetycznych. Powodem tego jest przede wszystkim to, iż daje wiele efektów i ma bardzo szeroki zakres zastosowania. Mezoterapia igłowa może być stosowana przez panie w każdym wieku, bowiem pomaga tak samo dobrze spłycać zmarszczki jak też wspierać odpowiednie nawilżenie skóry.
Na czym polega mezoterapia igłowa?
Zabiegi mezoterapii igłowej polegają na wprowadzaniu do skóry odpowiednio dobranych preparatów przy pomocy niewielkich nakłuć. Do wykonywania zabiegów mezoterapii stosuje się niewielkie igły, co sprawia że dla znacznej większości pacjentek wykonywanie nakłuć nie jest odczuwane jako bolesne. Niewielkie rozmiary igieł, stosowanych do mezoterapii sprawiają, że docierają one najczęściej jedynie do tkanki podskórnej, co sprawia że również po zabiegu skóra dość szybko odzyskuje swój wygląd.
Sprawdź dobry salon z makijażem permanentnym brwi w Krakowie
Na co pomaga mezoterapia?
Zabiegi mezoteraiii można stosować w bardzo wielu przypadłościach. Poprawa nawilżenia skóry czy jej jędrności to jedne z głównych powodów, dla których panie decydują się na takie zabiegi. Doskonale również sprawdza się jako sposób na spłycanie zmarszczek i opóźnianie widocznych oznak starzenia skóry. Oczywiście duże znaczenie ma odpowiednie dobranie preparatów, które będą w danym zabiegu wykorzystane.
Efekty mezoterapii
To po jakim czasie widoczne są efekty zabiegu mezoterapii uzależnione jest od wielu czynników. W wielu sytuacjach niezbędne jest wykonanie serii kilku zabiegów do uzyskania pożądanego efektu. Zależy to także od tego, na jakich częściach twarzy zabieg jest wykonywany. Zabiegi wykonywane w okolicach oczu często dają dość widoczne efekty już po pierwszym. Tak samo szybko widać efekty, jeśli celem mezoterapii jest przede wszystkim nawilżenie cery zwłaszcza gdy jest ona przesuszona, na przykład po wakacjach. Trzeba również pamiętać, że bezpośrednio po zabiegach skóra może być lekko zaczerwieniona czy też nieznacznie opuchnięta, jednak te objawy najczęściej ustępują po dwóch dniach.